Select Page

V četrtek, 7. januarja 2021 smo za učence 1. do 5. razreda pripravili kulturni dan. Če ne bi bilo takšne situacije, bi se z avtobusom peljali v Maribor. Šli bi v Slovensko narodno gledališče, ki mu krajše rečemo tudi SNG Maribor. Tam bi si ogledali predstavo Janko in Metka.

Na kulturnem dnevu so učenci najprej spoznali oz. ponovili bonton oz, pravila lepega obnašanja v gledališču. Preko računalnikov so si od doma ogledali gledališko pravljico s petjem in plesom. Pravljico Janko in Metka sta napisala znana brata Grimm, mi pa smo pogledali sodobno priredbo, ki jo je naredil slovenski pesnik, pisatelj in igralec Andrej Rozman Roza.

V nadaljevanju so učenci narisali like, ki so nastopali ter zapisali svoje občutke ob spremljanju predstave. Nekateri so izdelali tudi svoje gledališče in različne lutke. Prav vsi učenci so se zelo potrudili. Njihove izdelke lahko pogledate v galeriji.

1. razred 2. razred 3. razred 4. razred 5. razred

 

Vodja kulturnega dne,

Sandra Hanžič