V petek, 23. 19. 2016 sta nas med 10.25 in 11.10 uro obiskala pisateljica Alenka Spacal in pisatelj Žiga  X Gombač. V mali telovadnici so se s pisateljico družili učenci od 1. do 4. razreda. Pisateljica nam je predstavila, kako nastane knjiga in knjižni prvenec MAVRIČNA MAŠKARADA ter pripovedovala avtorsko slikanico, ki še ni izšla KAKO TI JE IME?.

S pisateljem Žigo X Gombačem pa so se učenci (od 5. do 9. razreda) družili v učilnici slovenščine. Pisatelj Žiga X Gombač je predstavil svoje knjižno ustvarjanje in življenjsko pot.

Učenci so bili navdušeni, srečni in veseli, da so se s pisateljema družili in ju še bolj spoznali.

Druženje je bilo prijetno, zato si učiteljice in učenci naše šole želimo več tovrstnih srečanj.

Za tovrstno prijetno srečanje s pisateljema se posebej zahvaljujemo ge. Vesni Radovanovič iz PIŠK MS.

 

Pripravila: VALERIJA DRAVEC DONŠA