Select Page

“Življenje je težko povsod na svetu, v močvirju stokrat težje, v našem poljanskem pa je bilo še težje. Mi v Poljani nismo poznali ne nebes ne paradiža. Poskušali smo, da bi tudi v tem revnem, zapuščenem svetu vsaj za silo mogli živeti.”                               

M. Kranjec, Mladost v močvirju

Narava je skrivnostna, nepredvidljiva, preprosta, a kljub temu polna zvijač. Je prostor, kjer se umirimo, spočijemo. Vse to nam omogoča le, če ji vemo prisluhniti. Okolje, v katerem živimo, nam omogoča, da obstanemo in spoznamo, da je življenje čudovito, če se mu prepustimo. O tem je v svojih delih pisal tudi naš rojak, pisatelj Miško Kranjec. Letos obeležujemo 60. obletnico izdaje romana Mladost v močvirju, ki ga je napisal pisatelj Miško Kranjec, zato bo tema letošnjega programa usmerjena k motivom tega romana. Naj Zeleni teden prinese tradicionalno spomladansko čiščenje ter prebuditev narave v vsej njeni estetiki. Ohranjajmo naše jedro čisto in sami sebi omogočimo kvalitetno življenje. Poskrbimo, da se dober glas o pokrajini in prijaznih ljudeh naše občine ponese širom sveta.

Več o Zelenem tednu: Zeleni teden